עדכון על Retail Holdings N.V

By | אוקטובר 8, 2017

Picture Danyלאחרונה הייתי בטיול משפחתי באזור היער השחור בגרמניה עם טעימות קלות מחבל אלזס שבצרפת.

בדרך כלל אני נוהג לקחת איתי את המחשב הנייד לטיולים לכל צורך שיצוץ, למרות שלשמחתי אני יכול לצאת לחופשה שקטה ולהתנתק הרי יש לי שותף  שממלא את מקומי ולכן לרוב אני לא פותח כלל את המחשב, הפעם המחשב עבד קשה הוא שירת בעיקר את ילדי הקטן, כשחזרנו לצימר בערבים לצפיית סרטים. באחד הערבים שמתי לב שיש לי הרבה מיילים  על Retail Holdings, בדרך כלל על חברות מהסוג הזה לא מופיעות כתבות בעיתונות ובוודאי שלא בכמות שכזאת, ולכן לא יכולתי להתעלם והייתי חייב להציץ.

בתחילת השנה כתבתי על החברה הנ"ל ובסעיף  "קטליזטורים להצפת ערך" כתבתי :  " הנהלת Retail Holding  מקפידה לרשום כמעט בכל דוח את כוונתה להגדיל את הערך לבעלי המניות, למכור את מניותיה ב Sewko,  ואת הכסף לחלק לבעלי המניות. וכל זה כאשר המניה נסחרת מתחת ל NAV  כבר תקופה ארוכה, אז נשאלות השאלות האם ההצהרות האלו אמתיות ?"

אז התשובה היא בהחלט כן, לחברה היו בזמנו שלושה נכסים : סניגר באנגלדש, סינגר סרילנקה, וסינגר הודו.

במייל הראשון שפתחתי מצאתי את הכתבה הזו שמדברת על מכירת 61.73% מהאחזקה בסינגר סרילנקה לאחד האנשים העשירים בסרילנקה,  וכמובן אני מיד מתחיל לחשב מה החלק של  Retail Holdings בסיפור הזה,  וכמה כסף זה למניה.

אמנם הכתבה שלמעלה עונה על החלק הראשון  בקאטליזטור לגבי מה שההנהלה מתכננת לעשות עם האחזקות שלה, אבל מעבר לקפיצה הנוספת במנייה איך המכירה הזאת משלימה את החלק השני בקאטליזטור, שמדבר על לחלק את הכסף לבעלי המניות?   ואז באה הכתבה הזו . אמנם לאורך תקופת ההחזקה כבר קיבלתי דיבידנדים בחברה הזאת, אך בהחלט שהדיבידנד הזה הינו הוכחה מלאה להוצאה אל הפועל של מה שההנהלה כתבה ועדיין כותבת בדוחות שלה.

בהחלט תענוג גדול ליהנות מהרווח שהחזקה זאת הניבה לי אך הסיפוק הגדול יותר הוא לראות איך רעיון ההשקעה שלך עובד.

נ.ב.

התמונה צולמה באזור הדרומי ליער השחור הרווי באין סוף של כרמים וכמובן הינו חבל ארץ של יצור יין

גילוי נאות

כותב הפוסט, דני שוורץ ואו קרן קפלר עשויים להחזיק במניות של חלקן או כלל החברות אשר צוינו בפוסט. אין לראות ברשומה זו כהמלצה לרכישת מניות אלו. כותב הפוסט עשוי לרכוש ו/או למכור את המניות הנ"ל ללא התראה.

חשוב להדגיש אני לא יועץ השקעות וגם לא רוצה להיות יועץיש סיכוי סביר שאני טועה בניתוחים שלי ואין לראות בשמות של החברות שמוצגות בבלוג המלצה כלשהי.

6 thoughts on “עדכון על Retail Holdings N.V

 1. עמית

  סימבול rhdgf?
  האם במחיר 22 לא יקרה מעט לדעתך?
  באמצע נובמבר מחלקת (49% דיבידנד????) כדאי לקנות לפני או אחרי לדעתך ?
  תודה מראש על התגובה וחג שמח
  עמית

  Reply
  1. אסף

   עמית- בקשר לתזמון קניה- עם אתה מנהל ira אז אתה יכול לקנות עכשיו, אם חשבון רגיל אז קח בחשבון את המס שתשלם

   Reply
 2. עמית

  נ.ב. איך חישבת שהיא נסחרת מתחת לnav?
  אולי כאשר נסחרה ב14$?

  Reply
 3. אסף

  עמית- נידמה לי שגם היום היא 20 אחוז מתחת לנאב, זה תלוי בכמה הנחות סבירות. כמובן שהיה הרבה יותר טוב ובטוח לקנות ב 14.
  מרק- איך שמעת על חברה איזוטרית כזאת?

  Reply
 4. דני שוורץ

  עמית , מחיר המנייה כבר לא ממש זול בעניי למרות שעדין יש פער של כ 20% ביחס ל NAV.
  לגבי חלוקת הדבידנד 1$ יחולק בנובמבר 9$ נוספים יחולקו בינואר.
  עיתוי הקנייה אינו מותנה במועד חלוקת הדבידנד , הוא מותנה בגודל הפער הקיים בין השווי למחיר, לו אני צריך להמר על עיתוי בזעזועים במחיר המניה שעשויים להגדיל את הפער בין השווי למחיר אזי היתי מהמר על אחרי הדיבידנד.
  לגבי אופן חישוב ה NAV היתי מציע לך לחזור לפוסט הראשוני שכתבתי על החברה הזאת , אמנם המספרים דאז פחות רלוונטיים היום אך זו הדרך בא אני מחשב.

  Reply

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים