Category Archives: מכתבים חודשיים

מכתב לסיכום שנת 2014

שלום לך, ביצועי התיק שלי ביחס לשוק מרוכזים בטבלה למטה: כל המספרים בטבלה מציגים תשואה שקלית שנת 2014 הייתה שנה מאתגרת ביותר. התנודתיות התחילה לחזור לשווקים וגם התיק שלי ביקר השנה בטריטוריה השלילית. ברמה הפרטנית, היו כמה השקעות שהלכו השנה נגדי ואפשר להגיד ששילמתי שכר לימוד יקר מאוד על טעויות אלו. אין לי כמובן בעיה… Read More »

מלחמה נגד הרגולטור טייק 2

איפשהו עמוק בפנים אני מרגיש שהרגולטור בארה"ב חייב לי כסף אחרי הסיפור עם COCO, ולכן  החלטתי לצאת למלחמה חדשה נגדו וכרגע אני כבר מופסד מעל 30% במלחמה זו, אבל מאוד אופטימי. ASPS)Altisource) במשך תקופה אחרונה, בניתי פוזיציה של 3% מהתיק במחירים בין 55$ ל 29$ – במחיר ממוצע של 40$. אז איך התחיל הרומן שלי… Read More »

אופציות למה ואיך ?

שלום לך, כמה אנשים פנו אלי במייל ושאלו למה לא שלחתי מכתב בחודש שעבר. האמת היא שהתחלתי לכתוב פוסט כלכלי על החובות של הציבור הישראלי לבנקים ועל מה שאני חושב שיקרה בשוק הדיור בישראל,  ובכלכלת ישראל בכלל כאשר הריבית תתחיל לעלות ביחד עם המיסים, אבל אחרי שקראתי את הפוסט מספר פעמים הבנתי שהוא פסימי מדי… Read More »

הוורנטים של GM -לנצל את הסלידה מחברות הרכב

 אחד הרעיונות שאני מחזיק ולא דיברתי עליו בעבר זה הוורנטים של General Motors סימבול GM-WTB שתופסים היום בערך 4 אחוז מהתיק. אני לא חובב גדול של תחום הרכב בגלל התחרות הקשה בתחום והCAPEX הגבוה שחברות צריכות להשקיע בשביל להישאר תחרותיות ולכן לא בניתי פוזיציה יותר משמעותית בGM, על אף שמדובר באחת מהחברות הזולות והאיכותיות שאפשר… Read More »

סיכום רבעון 3 של 2014

שלום לך, 2014 פנינו לאן? לפני שאני אדבר על התשואות שהתיק שלי השיג מתחילת השנה אני רוצה לדבר בכלליות על מצב השווקים בעולם. הרבה אנשים שואלים אותי לאחרונה האם אני לא חושב ששוק המניות גבוה מדי? האם לא כדאי לחקות שיהיה משבר ורק אז להכנס? אז קודם כל את השאלה הזאת אני שומע כבר מתחילת… Read More »

ביקור בחברות "אחים נאוי" ו"סיליקום"

שלום רב, החודש ביקרתי בשתי חברות "אחים נאוי" ו "סיליקום" ורציתי לשתף אתכם ברשמים מהפגישות הללו. אחים נאוי את מניות נאוי אני מחזיק כבר תקופה ארוכה וכמו שעדכנתי בבלוג מכרתי חצי מהאחזקה במחיר של 27ש"ח. הירידות האחרונות במחיר המניה נתנו לי הזדמנות להגדיל את האחזקה בצורה משמעותית והיום נאוי כבר תופסת מעל 9% מהתיק שלי.… Read More »

מבט נוסף על EBIX ותזות השורט של Gotham

שלום רב, לפני בערך שלושה שבועות שלחתי מייל למספר חברים (וגם פרסמתי אותו בבלוג) לגבי תיזת השורט של חברת Gotham Research City על חברת Gowex. אז רק בשביל להזכיר לכם בכמה מילים על מה מדובר: חברת Gowex היא ספקית WIFI ספרדית ש Gotham טענו שכל ההכנסות של החברה הספרדית מפוברקות והחברה שווה בעצם 0, מניית… Read More »

אז אולי לא צריך לזלזל בGotham City Research

מייל ששלחתי היום למספר חברים: טוב בטח כולכם זוכרים את הטזות שורט של Gotham Capital על חברת EBIX ורמאויות בדוחות שלהם, (לא ממזמן EBIX הגיעו להסדר על חלק מההשמות.) אז לפני כמה ימים החברה (Gotham) פרסמה טזת שורט על חברת Gowex –ספקית WIFI ספרדית. Gotham טענו שכל ההכנסות של החברה הספרדית מפוברקות והחברה שווה בעצם… Read More »

סיכום מחצית ראשונה של 2014

שלום לך, אני שמח להציג את התוצאות של מחצית ראשונה של 2014   התיק שלי תעודת סל תא 100 תעודת סל S&P500 תעודת סל FTSE תשואה במחצית הראשונה(1H) של 2014 4.1% 3.65% 6.3% 4.29% משנת 2013 התחלתי להשוות את ביצועי התיק שלי לתעודות סל על מנת לערוך השוואה נכונה יותר מול כלים אחרים הזמינים למשקיעים… Read More »

מכתב אפריל-מאי 2014

שלום רב, החודש ביצעתי מספר פעולות בתיק ההשקעות. מכרתי חצי מהאחזקה שלי באחים נאוי במחיר ממוצע סביב ה 27 שקל (את מניות נאוי קניתי במחיר ממוצע של 12 ש"ח). מדובר עדיין בחברה שאני מאוד אוהב, אבל חברה שנותנת אשראי ונסחרת במכפיל 13 בשוק הישראלי נראית לי כבר לא כל כך זולה. במכתב הקודם סיפרתי על… Read More »